Galicie vol.2 – offshore a rafinérky

23 dnů na cestě a my se stále suneme jak šneci severním Španělskem. Náš cíl už je skoro za rohem, ale čeká nás ještě asi sto pláží. Chvílema si připadám, jako bych byla v práci – ostatně – pokud byste věděli o někom, koho by tyto moje dovednosti mohly zajímat profesně, ať nás taky sleduje a ozve se. Na některá místa začínám být expert – opakování matka moudrosti – pod to bych se podepsala.

pozn Milan – tahle fotka tady nemá co dělat, ale sprintoval jsem kvuli tomu přes půl pláže, abych tu loď měl před sluncem, než zapadne, jde dolu fakt rychle. 😀 Takže je tu prostě.
pozn Milan – tahle fotka tady nemá co dělat, ale sprintoval jsem kvuli tomu přes půl pláže, abych tu loď měl před sluncem, než zapadne, jde dolu fakt rychle. 😀 Takže je tu prostě.

O pozornost se začíná hlásit třetí, dosud spíše skrytý člen výpravy. Už je taky zralý na odpočinek delší než jeden den. Po pěti tisíci kilometrech se není co divit, že je trochu rozmrzelý a vydává ZVUKY. Jinak ale slouží na jedničku s hvězdičkou. Jedinou, leč závažnější pruchou je absence ostřikovače u stěrače řidičova. 🙂 Je mi obrovskou ctí vás seznámit panem Iggym!

Jak kilometry ubíhají a my se stáčíme na jih, počasí se přizpůsobuje a tragické předpovědi z minulých dnů se nenaplňují. Galicie nám nastavuje svou vlídnou tvář. Stejně tak surfařům, co mají rádi adrenalin – na oblíbené pláži Doňinos zůstáváme jen proto, abychom pozorovali co s vlnou a surfaři na ní udělá ten správný vítr – který fouká od pobřeží kolmo na oceán, svatý OFFSHORE. Dneska trochu silnější, než by bylo úplně zdrávo. Pro udržení respektu k tomuhle živlu ideální lekce – zvlášť, když je člověk ve vodě.

IMG_0656

Je fajn se vracet na místa, kde to člověk trochu zná a to nejenom proto, že ví, kde si může natočit pitnou vodu. Speciálně pro surf je dobrý znát spoty, kde se chystáte předvést svůj um, ale taky pěkně dostat na zadek, jak svý boty. A to myslím ty, co nosíte ve dne v noci. Jinak se může lehce stát, že si zapádlujete bůhvíkam nebo budete mít tu čest se zblízka seznámit se skálou. Pokud budete mít dost sil, tak to asi přežijete. Ale v tomhle případě preferuju jistotu. Takže až do tmy trávíme hodiny čuměním na vlny, který se neustále mění s odlivem a přílivem a tím všudypřítomným vichrem.

IMG_0678

Další srandovní noční přejezd nás posune za La Coruňu, do míst, kde nebyl ani jeden z nás. Začínáme stylově, se vší parádou – od rafinérií a kafilérek nás zachrání Google mapy a všudypřítomný majáky. V úvodce je boží rafinérka u La Coruni, museli jsme zastavit, aby si ji Míla nafotil.

Našli jsme kadispot Deluxe! Bohužel jsme ale nebyli první…

Martja Written by:

Be First to Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *